att

Šā gada četros mēnešos valsts kompensācijās izmaksāti 449 405,78 euro kas ir par 20% vairāk nekā 2021.gadā četros mēnešos. Administrācijā četros mēnešos pieņemti 74 lēmumi par valsts kompensācijas izmaksu nepilngadīgiem cietušajiem, tai skaitā 60 lēmumi sakarā ar aizskartu nepilngadīgā cietušā tikumību vai dzimumneaizskaramību.

Likums “Par valsts kompensāciju cietušajiem” noteic, ka tiesības uz valsts kompensāciju ir personai, kura kriminālprocesa ietvaros atzīta par cietušo, un ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta tikumība vai dzimumneaizskaramība, inficēts ar HIV, B vai C hepatītu vai cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris.

Katru gadu kopš 1950.gada lielākā daļa pasaules valstu, t.sk. Latvija, atzīmē Starptautisko bērnu tiesību  aizsardzības dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bērnu tiesībām uz mierīgu, atbilstoši vidi un dzīvi drošībā bez vardarbības. Administrācija aicina ikvienu iedzīvotāju ievērot bērnu tiesības un bērnu tiesību pārkāpumu gadījumos ziņot par to tiesību aizsargājošām institūcijām, kā arī piedāvā organizēt seminārus un lekcijas  par valsts kompensāciju sistēmas darbību un pakalpojuma nodrošināšanas kārtību.