Informācija presei

2015-07-22

Valsts kompensācijas cietušajiem 2015.gada I pusgadā

2015.gada I pusgadā valsts kompensācijās izmaksāti 303024,6 euro. Juridiskās palīdzības administrācijā saņemti 356 valsts kompensācijas pieprasījumi, kas ir par 10% vairāk nekā 2014.gada I pusgadā.

Visvairāk jeb 47% valsts kompensācijas izmaksātas cietušajiem, kuriem noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi. 19% valsts kompensācijas izmaksātas, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, 18% - sakarā ar aizskartu personas tikumību vai dzimumneaizskaramību, 16% valsts kompensācijas izmaksātas cietušajiem, kuriem noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi.

Atbilstoši likuma „Par valsts kompensāciju cietušajiem” tiesības uz valsts kompensāciju ir cietušajam, ja tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve, cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta cietušā tikumībā vai dzimumneaizskaramība, cietušais ir cilvēku tirdzniecības upuris, cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

 

Vairāk informācijas - Darbības rezultāti