Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-07-21

Valdība piešķir papildu Ls 161 000 valsts kompensāciju izmaksai cietušajiem

(Pievienotas pēdējās divas rindkopas.)

 

Rīga, 21.jūl., LETA. Valdība šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto rīkojumu un no valsts pamatbudžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 161 028 latus Juridiskās palīdzības administrācijai (JPA) valsts kompensāciju izmaksai cietušajiem.

 

Minētais Ministru kabineta rīkojums paredz no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt TM 161 028 latus, lai atbilstoši likumam "Par valsts kompensāciju cietušajiem" varētu nodrošināt valsts kompensāciju izmaksu par 78 kompensācijas pieprasījumiem, kas iesniegti JPA līdz šā gada 17.jūnijam par summu 50 778 lati, kā arī jūnija otrajā pusē un jūlijā un augustā plānoto valsts kompensācijas pieprasījumu samaksai par summu 110 250 lati.

 

Kā skaidro rīkojuma izstrādātāji, JPA 2009.gadam valsts kompensācijām piešķirti 200 000 latu, bet līdz šā gada 30.jūnijam izlietoti jau 199 853 lati. JPA 30 dienu laikā pēc valsts kompensācijas pieprasījuma saņemšanas jāpieņem lēmums par kompensācijas izmaksāšanu likumā noteiktajos gadījumos, bet kompensācija jāizmaksā mēneša laikā pēc dienas, kad pieņemts lēmums par tās izmaksāšanu.

 

Par 78 valsts kompensācijas pieprasījumiem, kas iesniegti JPA līdz šā gada 17.jūnijam, pagaidām nav veikta samaksa par summu 50 778 lati, jo JPA šim mērķim vairs nav naudas. Tāpat administrācijai bija nepieciešami arī papildu finanšu līdzekļi jūnija otrajā pusē un jūlijā un augustā plānoto valsts kompensācijas pieprasījumu apmaksai par summu 110 250 lati.

 

LETA jau ziņoja, ka pērn bija plānots ar 2009.gada 1.janvāri valsts kompensācijas cietušajiem maksimālo apmēru palielināt, tomēr vēlāk šis termiņš tika pagarināts līdz 2010.gadam.

 

Likums par valsts kompensāciju cietušajiem patlaban paredz, ka maksimālā kompensācija gadījumos, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā ir iestājusies personas nāve, ir piecu minimālo algu (900 latu) apmērā.

 

Pārejas noteikumi sākotnēji paredzēja, ka no 2009.gada 1.janvāra maksimālais kompensācijas apjoms palielinātos divas reizes - līdz desmit minimālajām mēnešalgām. Taču kompensācijas maksimālā apmēra palielināšana tika atlikta par vienu gadu, jo JPA netika piešķirts šī mērķa īstenošanai nepieciešamais papildu finansējums.

 

Ņemot vērā, ka no šā gada 1.jūlija vairs netiek sniegta valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība administratīvajās lietās, valdība šodien pieņēma arī jaunus noteikumus par juridiskās palīdzības pieprasījuma veidlapas paraugu. Izdarīti arī citi precizējumi veidlapas struktūrā, kas ļaus optimizēt un efektivizēt juridiskās palīdzības piešķiršanas procesu.

 

Kā skaidroja TM Sabiedrisko attiecību nodaļā, jaunā juridiskās palīdzības pieprasījuma veidlapa būs vieglāk uztverama un saprotama palīdzības pieprasītājiem, atvieglojot tās aizpildīšanu.

 

Jānis Skruzis LETA

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk