Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-07-14

Valdība apstiprina kārtējo ziņojumu par ANO pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām izpildi Latvijā

Rīga, 14.jūl., LETA. Ministru kabinets šodien apstiprināja Latvijas kārtējo ziņojumu par ANO 1966.gada starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām izpildi Latvijā laika posmā no 2004. līdz 2008.gadam.

 

Minēto paktu Latvija ratificēja 1992.gada 14.jūlijā, un saskaņā ar to Latvijai ir jāsniedz informācija par paktā ietverto tiesību ievērošanu un saistību izpildi.

 

Valdības atbalstītajā ziņojumā ANO tiek informēta par vairākiem normatīvajiem aktiem, kas šajā laika posmā pieņemti Latvijā un skar pilsoniskās un politiskās tiesības. Informācija tiek sniegta par Iesniegumu likumu, Tiesībsarga likumu, likumu "Par valsts kompensāciju cietušajiem", Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumu, Kriminālprocesa likumu, Administratīvā procesa likumu un Patvēruma likumu.

 

Ziņojuma sagatavošanai tika izveidota īpaša darba grupa, kuru vadīja Ministru kabineta pilnvarotā pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Inga Reine. Ziņojuma sagatavošanas procesā piedalījās arī Tiesībsarga birojs.

 

Tagad Ārlietu ministrijai jānodrošina ziņojuma tulkošana angļu valodā un jāiesniedz tas ANO.

 

Lāsma Grundule LETA 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk