Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-07-21

TM lūgs piešķirt papildu 161 000 latu valsts kompensāciju izmaksai cietušajiem

Rīga, 21.jūl., LETA. Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi rīkojuma projektu par 161 028 latu piešķiršanu Juridiskās palīdzības administrācijai (JPA) no valsts pamatbudžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nodrošināt valsts kompensāciju izmaksu cietušajiem.

 

Šī rīkojuma projekta izskatīšana iekļauta šodien gaidāmās valdības sēdes darba kārtībā.

 

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt TM 161 028 latus, lai atbilstoši likumam "Par valsts kompensāciju cietušajiem" varētu nodrošināt valsts kompensāciju izmaksu par 78 kompensācijas pieprasījumiem, kas iesniegti JPA līdz šā gada 17.jūnijam par summu 50 778 lati, kā arī jūnija otrajā pusē un jūlijā un augustā plānoto valsts kompensācijas pieprasījumu apmaksai par summu 110 250 lati.

 

Kā skaidro rīkojuma projekta autori, JPA 2009.gadam valsts kompensācijām piešķirti 200 000 latu, bet līdz šā gada 30.jūnijam izlietoti jau 199 853 lati. JPA 30 dienu laikā pēc valsts kompensācijas pieprasījuma saņemšanas jāpieņem lēmums par kompensācijas izmaksāšanu likumā noteiktajos gadījumos, bet kompensācija jāizmaksā mēneša laikā pēc dienas, kad pieņemts lēmums par tās izmaksāšanu.

 

Par 78 valsts kompensācijas pieprasījumiem, kas iesniegti JPA līdz šā gada 17.jūnijam, nav veikta samaksa par summu 50 778 lati, jo JPA šim mērķim vairs nav naudas. Tāpat administrācijai nepieciešami arī papildu finanšu līdzekļi jūnija otrajā pusē un jūlijā un augustā plānoto valsts kompensācijas pieprasījumu apmaksai par summu 110 250 lati.

 

LETA jau ziņoja, ka pērn bija plānots ar 2009.gada 1.janvāri valsts kompensācijas cietušajiem maksimālo apmēru palielināt, tomēr vēlāk šis termiņš tika pagarināts līdz 2010.gadam.

 

Likums par valsts kompensāciju cietušajiem patlaban paredz, ka maksimālā kompensācija gadījumos, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā ir iestājusies personas nāve, ir piecu minimālo algu (900 latu) apmērā.

 

Pārejas noteikumi sākotnēji paredzēja, ka no 2009.gada 1.janvāra maksimālais kompensācijas apjoms palielinātos divas reizes - līdz desmit minimālajām mēnešalgām. Taču kompensācijas maksimālā apmēra palielināšana tika atlikta par vienu gadu, jo JPA netika piešķirts šī mērķa īstenošanai nepieciešamais papildu finansējums.

 

Jānis Skruzis LETA

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk