Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-12-15

Samazināts vienam noziedzīgā nodarījumā cietušajam izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālais apmērs

Saeima 2009.gada 1.decembrī  pieņēma grozījumus likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem”, kas paredz noteikt vienam noziedzīgā nodarījumā cietušajam izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālo apmēru triju minimālo mēneša darba algu apmērā.


Likuma „Par valsts kompensāciju cietušajiem” (turpmāk – likums) mērķis ir nodrošināt fiziskajai personai, kura Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā ir atzīta par cietušo, tiesības saņemt valsts kompensāciju par tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā radīto morālo aizskārumu, fiziskajām ciešanām vai mantisko zaudējumu, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve vai cietušajam nodarīti smagi, vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta personas dzimumneaizskaramība vai cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.


Ņemot vērā piešķirto valsts budžeta līdzekļu ierobežoto apmēru valsts kompensāciju izmaksai, kas nav pietiekams, lai Juridiskās palīdzības administrācija nodrošinātu visiem cietušajiem, kuriem saskaņā ar likumu ir tiesības uz valsts kompensāciju, valsts kompensāciju izmaksu likumā noteiktajā apmērā, kā arī ņemot vērā izdarīto noziedzīgo nodarījumu, par kuru rezultātā radīto kaitējumu cietušajiem tiek izmaksāta valsts kompensācija, skaita izmaiņas, izdarīti grozījumi likuma pārejas noteikumu 3. punktā paredzot, ka likuma 7. panta pirmā daļa stājas spēkā 2013. gada 1. janvārī, kā arī līdz 2013. gada 1. janvārim maksimālais kompensācijas apmērs ir trīs minimālo mēneša algu apmērā un šā likuma 7. panta otrajā daļā noteiktās izmaksājamās kompensācijas apmērs tiek aprēķināts, par pamatu ņemot trīs minimālās mēneša darba algas.


Likums stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.
 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk