Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-12-15

Nosaka personu īpašuma stāvokļa un ienākumu līmeņa atbilstības izvērtēšanas kārtību juridiskās palīdzības saņemšanai

Rīga, 15.dec., LETA. Valdība šodien pieņēma noteikumus par personas īpašuma stāvokļa un ienākumu līmeņa atbilstību valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības piešķiršanai pārrobežu lietās un lietās atbilstoši Latvijas noslēgtajām starptautiskajām saistībām.

 

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Tieslietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, saskaņā ar grozījumiem Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, kas noteic, ka Latvijas pilsonim, nepilsonim, bezvalstniekam, Eiropas Savienības (ES) pilsonim, kas nav Latvijas pilsonis, bet tiesiski uzturas Latvijā, un ārzemniekam, kas nav ES dalībvalsts pilsonis, bet ir saņēmis pastāvīgās uzturēšanās atļauju, ir tiesības pieprasīt juridisko palīdzību. Tas iespējams, ja persona ieguvusi maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu vai pēkšņi nonākusi tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tām liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību, piemēram, stihisku nelaimju vai citu no personas neatkarīgu apstākļu dēļ.


Ar pilnu noteikumu tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk