Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-07-07

Konferencē diskutēs par jurisdikciju, nolēmumu atzīšanu un izpildi pārrobežu ģimenes lietās

2009.gada 7.jūlijs.

 

Informāciju sagatavoja Jana Saulīte, TM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

 

Tieslietu ministrija (turpmāk – TM) sadarbībā ar vairākām ārvalstu organizācijām šonedēļ, 9. – 10. jūlijā, organizē konferenci "Jurisdikcija un nolēmumu atzīšana un izpilde pārrobežu ģimenes lietās".

 

Konferencē šonedēļ tiks diskutēts par jurisdikciju laulības lietās, vecāku atbildības lietās, spriedumu atzīšanu un izpildi vecāku atbildības lietās, praktiskajiem tiesiskajiem aspektiem attiecībā uz lēmumiem par bērnu atpakaļatdošanu un saskarsmes tiesībām un citām aktuālām tēmām šajā tiesību nozarē. Uzmanība tiks pievērsta arī Hāgas 1980. gada konvencijai par bērnu nolaupīšanu un šīs konvencijas normu piemērošanai Latvijas tiesās.

 

Ar referātiem konferencē uzstāsies, kā arī piedalīsies diskusiju darba grupās eksperti no Latvijas, Vācijas, Šveices un citām Eiropas valstīm.

 

Vairāk nekā pirms gada TM tapa projekts „jaunākās un nākotnes attīstības tendences civiltiesību jomā Eiropas Savienībā”. Projekta galvenā ideja ir veikt apmācības Latvijā praktizējošiem juristiem konferenču un semināru veidā par jau spēkā esošiem un piemērojamiem vai tuvākajā nākotnē aktuāliem Eiropas savienības tiesību instrumentiem, kas piemērojami pārrobežu civillietās. Šo projektu TM pieteica Eiropas Komisijas rīkotajā projektu konkursu programmā „Civiltiesības”.

 

Projekta laikā paredzēts informēt un apmācīt juristus, kas konsultē citas personas šādos jautājumos, kā arī juristus, kas ir šo Eiropas Savienības tiesību piemērotāji, proti – tiesnešus, tiesu izpildītājus, notārus u.c. Projekta galvenais mērķis ir veicināt pakalpojumu kvalitāti gan juridiskās palīdzības sniedzēju, gan tiesību piemērotāju pusē.

 

TM šajā projektā piedalās kopā ar Eiropas Komisiju, Rīgas Juridisko augstskolu, Eiropas tiesību fondu Lord Slynn of Hadley no Lielbritānijas, Dženovas universitāti, Mediācijas speciālistu apvienību Corporateharmony no Lielbritānijas.

 

Konferenci atklās tieslietu ministrs Mareks Segliņš. Tā notiks Tiesu nama Rīgā, Abrenes ielā 3, Konferenču zālē. Atklāšana plānota 9. jūlijā plkst. 9.30.

 

Konferencē var piedalīties ikviens interesents, taču vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties aicinām TM Projektu departamentā, sūtot e-pasta vēstuli uz Vidaga.Saule@tm.gov.lv.

 

Papildu informācija:

 

Tālr. 67036712; 26150155

 

e-pasts: Jana.Saulite@tm.gov.lv

 

Preses relīze LETA

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk