Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-06-09

Jurista Vārds: Rīgā būs mazāk notāru

Aizvadītajā ceturtdienā valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi noteikumos par zvērinātu notāru amata vietām, kas paredz likvidēt vakantās amata vietas Rīgā.

 

Šādu lēmumu projekta autori pamato ar apsvērumu, ka, ņemot vērā Notariāta likumā noteiktos kritērijus zvērinātu notāru amata vietu izveidei un likvidācijai, pārmaiņas notariālo lietu piekritībā nav notikušas, jo kopš 2006. gada zvērinātiem notāriem jaunas funkcijas nav uzticētas. Taču ir novērotas izmaiņas saimnieciskajā dzīvē un iedzīvotāju skaitā visā Latvijā.

 

Proti, kā vēsta Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Pakalne, iedzīvotāju skaits Latvijā no 2006. gada līdz 2008. gadam ir samazinājies par vairāk nekā 23 tūkstošiem, bet Rīgā - par aptuveni desmit tūkstošiem. Turklāt, ņemot vērā 2007. un 2008. gada laikā konstatēto straujo patēriņa cenu kāpumu un inflācijas pieauguma tempu, noticis ievērojams zvērinātu notāru amata darbību skaita un biroju ienākumu samazinājums.

 

Projekta autori ari secinājuši, ka pretstatā galvaspilsētai reģionos zvērinātu notāru pieejamību mainīt nevar, jo, savulaik to nosakot, jau tika izvērtēti visi apstākļi, lai iedzīvotāji tiktu nodrošināti ar pietiekamu zvērinātu notāru sniegto juridisko palīdzību, kas pašreiz ari tiek īstenota.

 

Savukārt ar minētajiem grozījumiem paredzēts likvidēt sešas vakantas vietas no 71 zvērinātu notāru amata vietas Rīgā.

 

Jurista Vārds

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk