Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2009-01-06

Jurista Vārds: Nosaka advokātu vecāko atlīdzības kārtību

22. decembrī valdība pieņēma noteikumus par zvērinātu advokātu vecākā atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu noteikšanas kārtību un apmēriem. Noteikumus izstrādājusi Tieslietu ministrijas izveidota darba grupa, kuras sastāvā bija pārstāvji no Finanšu minis-

 

trijas, Juridiskās palīdzības administrācijas un Zvērinātu advokātu padomes.

 

Aizvadītajā gadā veiktie grozījumi Advokatūras likumā paredz, ka Zvērinātu advokātu padome nodrošina un organizē zvērinātu advokātu aicināšanas koordinēšanu valsts nodrošinātās aizstāvības vai pārstāvības veikšanai kriminālprocesā caur tiesas darbības teritorijas zvērinātu advokātu vecāko institūtu. Tas ir padomes apstiprināts konkrētā tiesas darbības teritorijā praktizējošs zvērināts advokāts, kas paralēli profesionālajiem pienākumiem veic aizstāvju vai pārstāvju kriminālprocesā koordinēšanu.

 

Noteikumi paredz noteikt zvērinātu advokātu vecāko atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu apmēra procedūru, pēc kuras tiek aprēķināts mēneša atlīdzības un atlīdzināmo izdevumu apmērs konkrētās tiesas darbības teritorijas zvērinātu advokātu vecākajam.

 

Jurista Vārds

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk