Kontakti

Pils laukums 4, Rīga, LV-1050

Lai iekļūtu ēkā jānospiež kods11

Bezmaksas informatīvais
tālr: 80001801

E-pasts: jpa@jpa.gov.lv

   

Partneri

 

Aktualitātes
2011-08-22

Juridiskās palīdzības administrācijas seminārs Jaunjelgavas novadā

Turpinot semināru ciklu, Juridiskās palīdzības administrācijas (JPA) sniegto pakalpojumu pieejamības veicināšanai otrdien, 2011.gada 23.augustā JPA pārstāvji dodas uz Jaunjelgavas novadu. Seminārā piedalīsies Jaunjelgavas novada sociālā dienesta darbinieki un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbinieki. Ar pašvaldību sociālo dienestu pārstāvjiem tiks apspriesta valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības piešķiršanas kārtība. Valsts policijas pārstāvji tiks informēti par jautājumiem, kas saistīti ar valsts kompensāciju izmaksāšanas gadījumiem un kārtību personām, kuras atzītas par cietušajiem kriminālprocesā. Tiks nodoti informatīvie materiāli izdalīšanai iedzīvotājiem.

Šobrīd valsts nodrošināto juridisko palīdzību civillietās un administratīvajās lietās apelācijas procedūrās patvēruma piešķiršanas procesa ietvaros var pieprasīt personas, kurām ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss (izziņu izsniedz pašvaldība), personas, kuras atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, un tikai izņēmuma gadījumos valsts nodrošināto juridisko palīdzību var pieprasīt personas, kuras pēkšņi nonākušas tādā situācijā un materiālajā stāvoklī, kas tām liedz nodrošināt savu tiesību aizsardzību (stihisku nelaimju, nepārvaramas varas vai citu no personas neatkarīgu apstākļu dēļ).

Valsts kompensāciju ir tiesības saņemt personām, kuras atzītas par cietušajām kriminālprocesā, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve vai cietušajam nodarīti smagi, vidēja  smaguma miesas bojājumi, aizskarta personas dzimumneaizskaramība vai cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.      

 
           Papildus informācija pieejama – http://www.jpa.gov.lv/valsts-nodrosinata-juridiska-palidziba59
                                                           http://www.jpa.gov.lv/kompensacijas-cietusajiem60
 
Seminārs notiks Jaunjelgavas kultūras namā Jelgavas ielā 31, Jaunjelgavā, Jaunjelgavas novadā 2011.gada 23.augustā plkst. 11.00.

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Izmantojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu Uzzināt vairāk